Zobacz idealny i sprawdzony przepis na 20 naleśników! Ta receptura jest bardzo prosta, a ciasto na naleśniki zrobione z tych proporcji zawsze się udaje. Niezależnie od tego, czy planujesz słodkie śniadanie, czy deser po obiedzie, ten przepis na 20 naleśników krok po kroku z pewnością Cię nie zawiedzie.
Jak zrobić ciasto na naleśniki?
Aby zrobić ciasto na naleśniki, potrzebujesz kilku podstawowych składników: mąki, jajek, mleka i szczypty soli. W misce wymieszaj mąkę z solą, dodaj jajka i stopniowo wlewaj mleko, cały czas mieszając, aby uniknąć grudek. Ciasto powinno mieć konsystencję lekko gęstszego mleka. Dla dodatkowego aromatu możesz dodać odrobinę cukru waniliowego lub inne dodatki. Warto dodać również mąkę ziemniaczaną i odrobinę oleju lub roztopionego masła. Dokładny przepis na naleśniki znajdziesz poniżej.
Co zamiast mleka do naleśników?
Jeśli chcesz zastąpić mleko w przepisie na naleśniki, możesz użyć alternatywy roślinnej, takiej jak napój sojowy, migdałowy, owsiany lub kokosowy. Każde z nich nada naleśnikom nieco innego smaku i wartości odżywczych, ale efekt końcowy będzie równie smaczny. Oprócz napojów roślinnych, do ciasta na naleśniki zamiast mleka możesz użyć także wody lub wody gazowanej.
Jak smażyć naleśniki?
Aby usmażyć idealne naleśniki, rozgrzej patelnię na średnim ogniu i lekko ją natłuść (olejem lub masłem). Wlej cienką warstwę ciasta, przechylając patelnię, aby ciasto równomiernie pokryło dno. Smaż każdy naleśnik przez około 1-2 minuty z każdej strony, aż będzie złocisty. Przekładaj gotowe naleśniki na talerz i przykryj, aby utrzymać ciepło i aby naleśniki nie wyschły.
Z czym zrobić naleśniki?
Naleśniki można podawać na wiele sposobów. Doskonale smakują zarówno w wersji słodkiej, z ulubionym dżemem, kremem czekoladowym, owocami, jak i słonej – z serem, szpinakiem, grzybami czy warzywami. Możesz także eksperymentować z różnymi dodatkami i farszami, tworząc własne, niepowtarzalne kombinacje. Na blogu Via Gusto znajdziesz np. przepis na naleśniki z mascarpone i owocami, a także naleśniki z cebulą i serem żółtym.
Czy naleśniki można mrozić?
Tak, naleśniki można mrozić. Po ostudzeniu ułóż je w jednej warstwie, rozdzielając arkuszami papieru do pieczenia, aby nie skleiły się ze sobą. Przechowuj w zamkniętym pojemniku lub szczelnie zamkniętej torbie do mrożenia. W ten sposób będą dobre przez około 2 miesiące. Rozmrażaj w temperaturze pokojowej, a następnie odgrzej na patelni przed podaniem.
Składniki i przepis na 20 naleśników
Zobacz również inne przepisy na naleśniki i pankejki:
- naleśniki z mascarpone i owocami
- jogurtowe placuszki z borówkami
- pełnoziarniste naleśniki z masłem orzechowym
- dyniowe pancakes
- naleśniki z karobem