Przepis na pieczoną papryką nadziewaną kaszą bulgur i zielonymi oliwkami. Ta papryka faszerowana bez mięsa jest pomysłem na pełnowartościowy posiłek z nieprzetworzonych produktów!
Lekka, pożywna, szybka w przygotowaniu i przede wszystkim wegańska – zobacz z jakich składników i jak zrobić tę faszerowaną paprykę, a także sprawdź ile kalorii i makroskładników znajduje się w porcji.
Dieta 1800 kcal – jadłospisy na 30 dni!
Papryka faszerowana z kaszą bulgur to przepis, który pochodzi z eBooka “Wegańskie jadłospisy 1800 kcal“. Jest to zbiór 120 przepisów bez mięsa i nabiału. Przepisy są proste i głównie składają się z nieprzetworzonych składników.
Ebook znajdziesz tutaj – https://www.estante.pl/produkt/kulinaria/kuchnia-roslinna/weganskie-jadlospisy-1800-kcal/
Ebook możesz również kupić w empik.com – https://www.empik.com/weganskie-jadlospisy-1800-kcal-monika-jerzak,p1390922192,ebooki-i-mp3-p
Papryka faszerowana bez mięsa – kalorie i makroskładniki
Porcja tej faszerowanej papryki z oliwkami to 407 kalorii. Przepis jest zbilansowany pod kątem makroskładników. W porcji znajdziesz:
- 62 g węglowodanów
- 12 g białka
- 13 g tłuszczy
Całość składa się na podwieczorek lub kolację, które dostarczą nam odpowiednią ilość makroskładników.
Papryka faszerowana kaszą bulgur i oliwkami – składniki
- papryka czerwona
- kasza bulgur
- oliwki zielone
- pomidor
- cebula
- olej rzepakowy
- pestki dyni
- przyprawy: sól, pieprz, sos sojowy, tymianek, papryka mielona
- Kaszę bulgur wsyp do gotującej się wody i gotuj przez około 10 minut (do wsiąknięcia całej wody przez kaszę).
- Ugotowaną kaszę wymieszaj z pokrojonymi w kostkę: oliwkami, pomidorem i cebulą. Dodaj olej i posiekane pestki dyni. Dopraw solą, pieprzem, sosem sojowym, tymiankiem, mieloną papryką.
- Przygotowanym farszem napełnij połówki czerwonej papryki. Włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni Celsjusza i piecz 25-30 minut.
Jakie są zalety tej papryki nadziewanej kaszą bulgur?
Oprócz walorów smakowych, papryka nadziewana z kaszą bulgur i oliwkami posiada wiele innych zalet, a są to m.in.:
- Danie zawiera dużą ilość błonnika – zarówno kasza bulgur, jak i czerwona papryka są bogate w błonnik.
- Przepis zawiera zdrowe tłuszcze – małą ilość oleju rzepakowego, a także oliwki i pestki dyni, które dodatkowo są bogate w białko.
- Ta papryka faszerowana bez mięsa to danie z bardzo małą ilością tłuszczów nasyconych, co jest korzystne dla całego organizmu – głównie dla serca.
- Paprykę faszerowaną z tego przepisu przygotujesz bardzo prosto – w 15 minut możesz przygotować całość, po czym włożyć danie do piekarnika i już tylko poczekać na pyszny posiłek 🙂
Sprawdź również przepis na paprykę faszerowaną makaronem, szpinakiem i pieczarkami – https://viagusto.pl/pieczona-papryka-nadziewana-makaronem-szpinakiem-i-pieczarkami/