Artykuł sponsorowany
Wiele osób zmaga się ze schorzeniem układu sercowo-naczyniowego określanego jako nadciśnienie. Aby mu przeciwdziałać, wystarczy stosować pięć porad, o których opowiadamy szerzej w tym artykule. Sprawdź, co robić, aby przeciwdziałać nadciśnieniu lub łagodzić jego objawy, wykorzystując dostępne metody. Wspominamy także o suplementach czy preparatach takich jak zioła na nadciśnienie, czy środki na nadciśnienie bez recepty. Zobacz!
1. Regularna aktywność fizyczna = zdrowy poziom ciśnienia tętniczego krwi!
Bez regularnych ćwiczeń fizycznych nie może być mowy o utrzymaniu zdrowego ciśnienia krwi. Aktywność fizyczna, taka jak bieganie, pływanie czy codzienne spacery, poprawia krążenie i wzmacnia serce. Regularny ruch pomaga również w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i poprawia ogólne samopoczucie.
Ćwiczenia fizyczne zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych, które z kolei pozwalają krwi płynąć łatwiej. Brak tej elastyczności równa się podniesieniu ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki temu serce funkcjonuje prawidłowo i jest mniej obciążone. Włączenie ruchu do codziennej rutyny znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Nie zapominaj o odpowiedniej suplementacji – zioła na obniżenie ciśnienia czy preparaty na nadciśnienie bez recepty mogą pomóc ci utrzymać jego prawidłowy poziom. Sprawdź zioła na nadciśnienie w Nowej Farmacji. Pamiętaj o wspomaganiu swojego organizmu na wielu płaszczyznach!
2. Jedz zdrowo i dbaj o różnorodność posiłków
Zdrowa dieta nie jest dodatkiem, ale absolutnym fundamentem zdrowego serca i układu krwionośnego. Pełnowartościowe posiłki bogate w błonnik, witaminy i minerały, a także makroskładniki nie prowadzą do podniesienia ciśnienia krwi. Więcej! Obniżają je i wspierają zdrowie serca na wielu płaszczyznach. Pełnoziarniste produkty pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.
Unikanie przetworzonych produktów, soli oraz tłuszczów nasyconych jest równie ważne. Dieta DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension – żywienie przeciwdziałające nadciśnieniu) jest szczególnie polecana dla osób z nadciśnieniem. Ta dieta promuje spożycie naturalnych produktów i ogranicza szkodliwe składniki.

3. Ograniczanie spożycia alkoholu/rzucenie palenia
Ograniczenie spożycia alkoholu znacząco obniża ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Nadmierne spożycie alkoholu jest destrukcyjne dla całego układu krwionośnego – dla serca, dla żył i tętnic. Umiar w spożyciu alkoholu jest kluczowy dla zachowania zdrowia układu krążenia, serca, a także wielu innych organów.
Całkowite zaprzestanie palenia papierosów jest równie ważne. Nikotyna działa destrukcyjnie na twoje serce, żyły i tętnice, a także każde naczynie krwionośne organizmu. Jest stymulantem, który prowadzi do nienaturalnego wzrostu ciśnienia krwi. Rzucenie palenia poprawia ogólne zdrowie i zmniejsza ryzyko wielu chorób serca.
4. Więcej snu, mniej stresu oraz 5. Regularne badania poziomu ciśnienia krwi
Stres powoduje wzrostu ciśnienia krwi. Przewlekły stres powoduje podniesienie tego ciśnienia ponad normalny poziom, ale niestety chronicznie! Chcesz mieć zdrowe serce? Rozluźnij się i zrelaksuj. Medytuj, pozwól sobie na chwilę odosobnienia i spokojny oddech, pójdź na masaż, poświęć czas na rozciągnięcie mięśni, udaj się na sesję jogi lub skorzystaj z pomocy psychoterapeuty. Odpowiednia ilość snu, przynajmniej 7-8 godzin na dobę, jest również kluczowa w utrzymaniu zdrowego ciśnienia krwi i ogólnego zdrowia.
Regularne monitorowanie ciśnienia krwi pozwala zidentyfikować jego nadmiernie wysoki poziom i w porę zareagować. Warto również rozważyć stosowanie naturalnych suplementów, takich jak zioła na nadciśnienie, które mogą wspomagać obniżenie ciśnienia. Preparaty na nadciśnienie bez recepty również mogą być skuteczne, jednak zawsze warto skonsultować ich stosowanie z lekarzem.
Przeciwdziałanie nadciśnieniu wymaga regularnej aktywności fizycznej, zdrowej diety, ograniczenia alkoholu, rzucenia palenia, zarządzania stresem i odpowiedniej ilości snu. Regularne monitorowanie ciśnienia i stosowanie suplementów, takich jak zioła, mogą dodatkowo wspomóc utrzymanie prawidłowego ciśnienia.