Czy warto skorzystać z diety wege w cateringu dietetycznym? Jakie zalety ma catering wegetariański i jakich posiłków możesz się spodziewać w bezmięsnej opcji diety pudełkowej?
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania, a także informacje o wegetariańskim menu w cateringu Dietering, z którego obecnie korzystam.
Wegetariański catering dietetyczny – dla kogo?
Dieta wegetariańska to sposób odżywiania, który eliminuje spożywanie mięsa, ale na tej diecie spożywa się produkty odzwierzęce (czyli np. jaja, czy też nabiał). Natomiast wege catering to opcja nie tylko dla osób będących na diecie wegetariańskiej. Dla kogo może być to dobry wybór?
Nie jesteś wegetarianinem, ale chcesz zrobić detox od mięsa? A może chcesz przetestować dietę wegetariańską i sprawdzić jak będziesz się czuć, kiedy wyeliminujesz mięso ze swojej diety? Bezmięsna opcja diety pudełkowej jest dla Ciebie idealna!
Posiłki w cateringu dietetycznym wyróżniają się odpowiednim zbilansowaniem makroskładników. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że na diecie bez mięsa nie dostarczysz wystarczającej ilości białka.
Myślisz o przejściu na dietę wegetariańską, ale powstrzymuje Cię myśl, że nie wiesz co można jeść na takiej diecie? Zamówienie cateringu dietetycznego pozwoli na zainspirowanie się, a także poznanie smaków bezmięsnej diety. Zobaczysz jak można łączyć składniki, a także co najbardziej Ci smakuje.


Dieta pudełkowa wege – jakich posiłków możesz się spodziewać?
Testowałam różne cateringi dietetyczne z opcją diety wegetariańskiej. Obecnie korzystam z cateringu Dietering. Zastanawiasz się, jakie posiłki znajdziesz w wege diecie pudełkowej? Poniżej wypisałam listę przykładowych dań.
Przykładowe śniadania w diecie pudełkowej wege:
- pasty warzywne z pieczywem i warzywami
- sałatki warzywne
- twarożki z warzywami i pieczywem
- chlebki na słodko (np. bananowe) ze świeżymi owocami
- naleśniki (na słodko z owocami lub na słono z warzywami)



Jakie drugie śniadania możesz znaleźć w wege cateringu?
- pożywne koktajle
- fit ciasta, ciasteczka i desery – często z dodatkiem świeżych owoców lub jogurtu naturalnego
- warzywne zupy krem
- sałatki ze świeżych warzyw z dressingiem
- jogurty z musli, orzechami i owocami



Wege obiady w cateringu pudełkowym to na przykład:
- kotleciki warzywne z kaszotto lub risotto i świeżą sałatką
- potrawki warzywne lub gulasze z kaszą lub ryżem i surówką
- makarony z bezmięsnymi sosami
- dania z tofu – często sosy lub potrawki (np. curry)



Przykłady podwieczorków w wegetariańskim cateringu:
- zapiekanki warzywne
- warzywne zupy
- owocowe desery
- koktajle lub smoothies
- warzywne pasty lub twarożki



Jakie kolacje mogą być w cateringu bez mięsa?
- sałatki z kaszą
- wytrawne tarty
- potrawki warzywne – np. z czerwoną soczewicą
- bowle z kaszą lub ryżem i warzywami
- zapiekanki jajeczne z warzywami




Oczywiście są to tylko przykłady i w pudełkach zawsze możesz znaleźć coś zupełnie nowego! Na przykład ostatnio Dietering zaskoczył mnie gołąbkami z sosem grzybowym. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gołąbkami w cateringu dietetycznym. Jedną z zalet cateringów, jest fakt , że mogę zjeść posiłki, które rzadko robię sama, bo są czasochłonne w przygotowaniu – czyli na przykład takie gołąbki 🙂
Jakie zalety ma catering wegetariański?
Wegetariański catering ma wiele zalet! Wśród nich mogę wymienić przede wszystkim:
- dania zawierają dużą ilość świeżych warzyw i owoców
- dania w diecie wege wpływają na poprawę trawienia i funkcji jelit (zawierają dużo błonnika)
- posiłki są bogate w witaminy z grupy B, potas, żelazo, wapń, magnez, fosfor, nienasycone kwasy tłuszczowe
- posiłki pozytywnie wpływają na zdrowie serca i układ krążenia (zawierają stosunkowo małą ilość nasyconych tłuszczów i cholesterolu)
- wegetariańskie pudełka pozwalają na poznanie nowych smaków, których wcześniej nie próbowałeś (na przykład możesz sprawdzić jak smakuje tempeh lub seitan)
- dieta wegetariańska niesie wiele korzyści dla środowiska (produkcja mięsa wiąże się z intensywnym zużyciem wody, emisją gazów cieplarnianych i degradacją środowiska naturalnego)
- i oczywiście aspekt etyczny, który mnie najbardziej przekonał do diety wegetariańskiej 🙂



Dieta wegetariańska w cateringu Dietering
Opcja wege w cateringu dietetycznym Dietering to 5 posiłków, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Możemy wybrać różną kaloryczność diety – 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal i 2300 kcal.
Dieta wegetariańska w Dieteringu dostarcza 15-20% białka, 45-65% węglowodanów oraz 25-35% tłuszczy. Całość składa się na odpowiednio zbilansowane posiłki.
Posiłki w opcji wegetariańskiej w tym cateringu dostarczają białko głównie z chudego nabiału, jaj i roślin strączkowych, a także z orzechów i pełnoziarnistego pieczywa, czy ryżu.
Dietering dostarcza pudełka na terenie całej Polski! Oprócz standardowej dostawy oferuje również dostawę do paczkomatów lub kurierem DPD.
Podzielę się z Wami również moją opinią o cateringu Dietering. Testowałam już kilkanaście różnych cateringów – jedne smakowały mi bardziej, inne mniej. W przypadku cateringu Dietering śmiało mogę powiedzieć, że jest w czołówce jeśli chodzi o wszystkie ważne dla mnie aspekty diety pudełkowej. Jeśli miałabym wybrać jedną rzecz, która szczególnie wyróżnia Dietering, to jest to świetne doprawienie posiłków! Według mnie to niezwykle ważne w diecie bezmięsnej. Odpowiednie przyprawy sprawiają, że zupełnie nie brakuje mięsa.



Niespodzianka! Kod rabatowy na -15%
Na koniec mam dla Was niespodziankę, czyli kod rabatowy na diety w cateringu dietetycznym Dietering. Kod „BLOG” daje Wam aż 15% rabatu na wszystkie diety oprócz diety testowej, lunch box oraz „zdrowy słoik” – możecie więc wypróbować taniej zarówno dietę wegetariańską, jak i inne opcje.
Dietering oferuje posiłki w diecie standardowej, bez laktozy, ketogenicznej, a także post warzywno-owocowy, detox sokowy i wiele więcej! Całą ofertę możecie sprawdzić tutaj – https://www.dietering.com/diety/



Artykuł powstał przy współpracy z dietering.com
3 komentarze
[…] […]
[…] […]
[…] […]